2 KC Xtreme 12 tabl
2 KC Xtreme 12 tabl – rower BMX/Street z charakterem i gotowością na codzienną jazdę
Jeśli szukasz roweru, który wygląda odważnie i jednocześnie jest zbudowany pod dynamiczną jazdę, 2 KC Xtreme 12 tabl to propozycja dokładnie w tym klimacie. Producent postawił na odświeżoną konstrukcję ramy Gamer z dirtowym designem, dzięki czemu model od razu wyróżnia się na tle klasycznych konstrukcji. To rower stworzony do miejskich przejazdów, zrywów na krawężnikach i zabawy w stylu street/BMX.
Warto zwrócić uwagę na komplet elementów napędowych i hamulcowych dobranych tak, aby przenosić moc i zapewniać kontrolę. W praktyce oznacza to, że rower nie jest tylko „ładnym gadżetem”, ale ma sensowną specyfikację do codziennego użytkowania.
Rama, geometria i amortyzacja – komfort w ruchu, kontrola w trudniejszych warunkach
Podstawą działania jest rama w kolorze matt Scout Green, wykonana z aluminium alu 6061. To materiał ceniony za wytrzymałość i rozsądny kompromis pomiędzy wagą a sztywnością. Geometria została zaprojektowana tak, by rower dawał przewidywalne prowadzenie – zarówno podczas spokojnej jazdy, jak i w chwilach, gdy tempo rośnie.
Za komfort odpowiada Manitou Circus Sport z skokiem 100 mm. Do tego dochodzi standard 9mm QR oraz średnica 1–1/8″ w sterach, co przekłada się na stabilność układu kierowniczego. To rozwiązanie sprawia, że wstrząsy z nawierzchni są lepiej filtrowane, a ty masz więcej kontroli nad tym, co dzieje się pod kołami.
Rower ma też dopracowany kokpit: kierownica Tornado 710 mm oraz mostek Fury 31.8 mm pozwalają utrzymać pewną pozycję. Dzięki temu prowadzenie jest bardziej „zebrane”, a jazda mniej męcząca.
Napęd microdrive i hamulce tarczowe – precyzja, która ma znaczenie
W 2 KC Xtreme 12 tabl zastosowano napęd w technologii microdrive. Serce układu to zębatka 25T oraz driver 10TS. Taki zestaw pomaga utrzymać sensowne przełożenia i pozwala dopasować tempo do terenu – od płaskich odcinków po krótkie podjazdy i zrywy na mieście.
Za łańcuch odpowiada Dartmoor Core Black, a całość uzupełniają piasty dobrane pod pojedynczą przerzutkę/ustawienie singelspeed: Dartmoor Reel Singlespeed 10T z 32H z tyłu oraz przednia piasta w/sealed bearings o szerokości 9mm i 32H. W praktyce oznacza to płynność działania i ograniczenie „przeciągania” podczas jazdy.
Hamulce to Tektro HD-M275 z tarczami 160 mm. To ważny element, bo tarcze oferują moc i przewidywalność, szczególnie gdy nawierzchnia nie jest idealna.
Koła, opony i drobne detale, które robią różnicę w użytkowaniu
W modelu zastosowano obręcze Dartmoor Raider 26″ o rozmiarze 32H oraz standardzie A/V. Koła są więc zbudowane tak, by wytrzymać typowe obciążenia związane ze stylem street/BMX i codziennym użytkowaniem.
Opony to Innova IA-2128 26×2.2″ – szerokość 2.2 cala pomaga utrzymać przyczepność i lepiej znosi nierówności. Jeśli często jeździsz po mieście, taki dobór znacząco wpływa na komfort i „pewność” w zakrętach.
W wyposażeniu znajdziesz także pedały Dartmoor Candy oraz chwytne rozwiązania do prowadzenia: Dartmoor Block jako chwyty kierownicy, a wspornik kierownicy Dartmoor Fury v.3 o długości 45 mm i średnicy Ø31.8 mm. Dodatkowo wspornik siodełka to Dartmoor Fatty Combo 27.2×200 mm (z redukcją do 30.9 mm).
Całość uzupełnia siodełko Dartmoor Fatty Combo w rozmiarze 27.2×200 mm – także z shimem 30.9 mm. To drobiazg, ale w praktyce ułatwia dopasowanie ustawień do własnej sylwetki.
Specyfikacja techniczna 2 KC Xtreme 12 tabl
| Element | Parametr |
|---|---|
| Model | 2 KC Xtreme 12 tabl (SKU: f764e7d931bc) |
| Rama | matt Scout Green, alu 6061 |
| Widelec | Manitou Circus Sport, skok 100 mm, 9 mm QR, 1–1/8″ |
| Stery | Dartmoor Blink |
| Kokpit – napęd kierownicy | Kierownica Tornado 710 mm, mostek Fury 31.8 mm |
| Kierownica / średnica | Dartmoor Tornado 750 mm, Ø31.8 mm |
| Korby | Dartmoor Chukka, 3-pcs, Cr–Mo 4130 |
| Napęd | microdrive: zębatka 25T + driver 10TS |
| Łańcuch | Dartmoor Core Black |
| Piasta przednia | w/sealed bearings, 9 mm, 32H |
| Piasta tylna | Dartmoor Reel Singlespeed 10T, 32H |
| Hamulec | Tektro HD-M275, tarcze 160 mm |
| Obręcze | Dartmoor Raider 26″, 32H, A/V |
| Opony | Innova IA-2128 26×2.2″ |
| Pedały | Dartmoor Candy |
| Chwyty | Dartmoor Block |
| Wspornik kierownicy | Dartmoor Fury v.3, 45 mm, Ø31.8 mm |
| Wspornik siodełka | Dartmoor Fatty Combo, 27.2×200 mm (z redukcją 30.9 mm) |
| Siodło | Dartmoor Fatty Combo, 27.2×200 mm (with 30.9 mm shim) |
| Waga | 12.95 kg (bez pedałów) |
Waga, cena i dostępność – czy to dobry wybór na start?
Cena 10.44 zł sprawia, że 2 KC Xtreme 12 tabl może być ciekawą opcją dla osób, które chcą wejść w świat mocniejszych konfiguracji bez przepłacania. Waga wynosi 12.95 kg (bez pedałów), co w praktyce daje dość zbalansowany charakter: rower nie jest „lekki jak piórko”, ale też nie będzie toporny w codziennych manewrach.
Producent zadbał o to, by zestaw był spójny: od wideł i hamulców tarczowych po korby Dartmoor Chukka w wersji 3-pcs z Cr–Mo 4130. Dzięki temu całość ma sensowną trwałość i przewidywalność pracy.
Serwis, montaż po wysyłce i zasady gwarancji
Rower jest przygotowywany do wysyłki w taki sposób, aby bezpiecznie dotarł do klienta. Przed wysyłką każdy zakupiony rower Dartmoor jest w serwisie sprawdzony i przygotowany do jazdy. Jednocześnie, by dało się go dobrze spakować, elementy są demontowane w niezbędnym zakresie.
W praktyce oznacza to, że przed wysyłką: przednie koło jest wyjęte z widelca, a z korb wykręcone są pedały. Kierownica zostaje przekręcona, a czasami konieczne bywa odkręcenie kierownicy od mostka. Odbiorca dokonuje ponownego montażu na własny koszt i ryzyko.
Aby zachować gwarancję, należy: zarejestrować zakup na stronie dystrybutora oraz wykonać przegląd zerowy między 6 a 8 tygodniem od zakupu w serwisie rowerowym współpracującym z dystrybutorem Velo. Pełna lista sklepów i serwisów znajduje się pod adresem: https://velo.pl/sklepy. W sklepach w Bielsku-Białej przeglądy rowerów zakupionych u nas wykonywane są bezpłatnie.
Jeśli chcesz, mogę przygotować też krótszy opis produktowy pod stronę kategorii lub meta description pod SEO.
Tagi: dectahlon, kajak, korki, rękawice bramkarskie dla dzieci, stolik kempingowy, triban