Wybieramy Aquapark na Śląsku — dlaczego warto wybrać termy?

0 Comments

Aktywność ruchowa w wodzie pomaga poprawić krążenie krwi, zmniejsza obrzęki, wzmacnia mięśnie, wysmukla sylwetkę, pomagając pozbyć się zbędnych kilogramów. Efekty te można uzyskać nie tylko na basenie, ale także decydując się na aquapark. Śląsk obfituje w różnego rodzaju pływalnie, ale najwięcej korzyści możemy uzyskać, decydując się na termy.

Różnice między termami a aquaparkiem — Śląskie pływalnie a termy karkonoskie

Klasyczne baseny wpływają na ogólne samopoczucie, kształtują mięśnie kręgosłupa, poprawiają kondycję i jako jedne z nielicznych aktywności fizycznych jest bezpieczna dla praktycznie każdej osoby bez względu na wiek i poziom wysportowania. Jednak, zamiast na zwykłą pływalnię, chcąc skorzystać z wodnych dobrodziejstw poszukać gorących źródeł i termalny aquapark? Śląsk, a raczej jego zachodnia część zwana Dolnym Śląskiem ze stolicą we Wrocławiu, jest zagłębiem wód termalnych, wydobywanych z głębokości ok. 2000 m. Temperatura gorących źródeł, o których mowa może sięgać ponad 80 stopni Celsjusza, bez konieczności ich podgrzewania. Dzięki działaniu gorącej magmy przez cały rok możemy cieszyć się kąpielą w termach — czerpiąc z tego faktu szereg korzyści prozdrowotnych. Wszystko dzięki wysoce zmineralizowanej wodzie, wpływającej dobroczynnie na gospodarkę hormonalną, przemianę materii, stawy — woda termalna przyspiesza rekonwalescencję po zabiegach i przebytych schorzeniach.

Od jakiego wieku jest aquapark? Śląsk a atrakcje dla rodzin z dziećmi

Pobyt w wodzie dla dziecka w każdym wieku to świetna zabawa. Dlatego jedną z ulubionych form aktywności dla malucha jest wyjazd do aquaparku. Śląsk, ma kilka miejsc, które z powodzeniem można odwiedzić z maluszkami kilkumiesięcznymi i cieszyć się bezpośrednim kontaktem z wodą. Mowa tu m.in. o gorących źródłach, które w np. u podnóża Śnieżki, ze względu na swój unikalny skład są bezpieczne dla wciąż budującego się układu odpornościowego maluchów. Nie od dziś wiadomo przecież, że dobrej klasy kosmetyki dla maluchów bazują na wodzie termalnej.

zzzzz